loader image

Czy wierzycie w moc magicznej kuli z której wróżbici czytają przyszłość? A może czekacie, aż przyszłość ujawni się w talii kart? Są tacy, którzy w to wierzą i płacą, aby wróżka wskazała im najlepszą drogę w przyszłości.

Jak więc rozświetlić chociaż jeden – dwa kroki przyszłości, aby nie wpaść w przepaść, nie potknąć się? Ilu z Was oddałoby wszystkie włosy z głowy lub zestaw pamiątkowych monet, a może swoje ulubione płyty z dawnych lat, aby tylko znaleźć odpowiedź na pytanie o sukces Waszego biznesu? Może o powodzenie jakiegoś ważnego przedsięwzięcia?

Niestety, takiej odpowiedzi w magicznej kuli, w tarocie, w liniach na Twoich dłoniach lub w czymkolwiek nie znajdziesz. Nie szukaj też odpowiedzi we wnętrznościach zwierząt – co robili haruspikowie, zupełnie nielegalnie w czasach późnego Cesarstwa Rzymskiego (dodam tylko, że ryzykowali swoje życie dla kilku aureusów). Nie warto!

Już 24 wieki temu chińscy dowódcy sformułowali bowiem następującą prawdę:

Umiejętność przewidywania jest przyczyną zwycięstw oświeconego księcia i mądrego dowódcy. Cecha ta odróżnia ich od zwykłych ludzi. – Sun Tzu „Sztuka wojny”

To przewidywanie, a nie wróżenie, jest przyczyną sukcesu. Jaka między nimi różnica? Otóż banalnie podstawowa – przewidywanie oparte jest na przesłankach, analizach, wnioskowaniu, spostrzeżeniach – pracy wykonanej w przygotowanie przyszłości. Wróżenie nie rozpoczyna się od niczego istotnego, no może poza uiszczeniem kilkuset złotych na rękę wróżbity.

To dzięki umiejętności przewidywania można nakreślić przebieg negocjacji, scenariusze ich zakończenia. Negocjator, który uzbroi się w takie zdolności jak planowanie, analiza, wnioskowanie – może działać skuteczniej. Nie będzie zaskoczony i nie będzie reagował na kolejne impulsy. Niestety, większość tak zwanych „zwykłych ludzi” działa bez przygotowania i nie wysila się na przewidywanie kolejnych kroków swoich kontrahentów biznesowych.

Nie bądź jednym z wielu, którzy nie przewidują. Nie licz na to, że potkniesz się o rozwiązanie, jeśli wcześniej uciekasz od analizy problemu. Przewidywanie to coś, co odróżni Ciebie od „zwykłych ludzi” i zwykłych negocjatorów.

Na zakończenie mam do Ciebie prośbę .

Napisz do mnie,

Jakie cechy według Ciebie powinien posiadać doskonały negocjator?

Przygotowuję serię artykułów i materiałów edukacyjnych – jeśli Twój problem będzie mieścił się w obszarze moich kompetencji, to postaram się odpowiedzieć na niego w swoich materiałach. Zapraszam do śmiałego pisania 😊

Powodzenia w nowym tygodniu!

i pamiętaj…

NEGOCJUJ Z GŁOWĄ!

Regulamin sklepu

 

Masz pytania?

 

- napisz

kontakt@negocjujzglowa.pl

- lub zadzwoń 533 963 133

Formularz kontaktowy

7 + 5 =

Zaprojektowane przez Alento